נתוני הלמ"ס מגלים תמונה מדאיגה בכל הקשור לדמוגרפיה של מדינת ישראל: לראשונה מאז קום המדינה – שיעור היהודים באוכלוסיית ישראל צנח מתחת ל- 74%. בנוסף, נרשם שיא היסטורי שלילי בהגירת יהודים (נטו) לישראל בשנת 2020.

בשנה האחרונה נרשם שיא שלילי של כל הזמנים בשיעור היהודים מתוך סך ההגירה נטו לישראל שעמד על 33.8% בלבד, כאשר הרוב המכריע של ההגירה לישראל הם אוכלוסיית האחרים הכוללת נוצרים לא-ערבים, בודהיסטים, הינדים, חסרי סיווג דת ועוד. נתון זה משפיע על שיעור היהודים באוכלוסיית ישראל שבפעם הראשונה מאז קום המדינה צנח למתחת ל-74%.

מדובר בשינויים דמוגרפיים משמעותיים שרק מדגישים את החשיבות האסטרטגית של מדיניות הגירה אחראית שתשמור על האינטרסים של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית – מדיניות הכוללת טיפול מקיף בתופעת הנישואים הפיקטיביים לצרכי הגירה, אכיפה קשיחה יותר כנגד שוהים בלתי חוקיים, טיפול מהיר בבקשות מקלט על מנת לצמצם את הניצול לרעה של המערכת והתאמת נהלי משרד הפנים וחוק השבות למציאות המשתנה.

הנתונים, שנחשפו בעקבות עבודת מחקר של המרכז, הובילו לחשיפה תקשורתית, בניהם כתבה בג'רוזלם פוסט, ראיון של מנהל המרכז בערוץ 20, תחקיר במעריב סופהשבוע, וגם להתייחסות בתקשורת הבינ"ל.

לתגובת המרכז המלאה לנתוני הלמ"ס – לחצו כאן.