דוח חדש של המרכז למדיניות הגירה ישראלית חושף את נתוני הפשיעה של אוכלוסיית המסתננים

לקריאת הדוח המלא

לאחר עיכוב שנמשך חודשים רבים בטענה כי העברת נתוני פשיעת המסתננים "עלולה לתייג אותם" ואף "לפגוע ברגשותיהם", המרכז קיבל לידיו את נתוני הפשיעה העדכניים ביותר של אוכלוסייה זו. בדוח זה אנו מפריכים את המידע השקרי הנפוץ בסוגיה זו וחושפים כי בניגוד לטענות של ארגוני הסיוע למסתננים ודוח מוטה ומטעה של מרכז המידע והמחקר של הכנסת, שיעור הפשיעה בקרב אוכלוסיית המסתננים גבוה בהרבה משיעורם באוכלוסייה במגוון עבירות, ולאורך שנים.
הדוח מראה כי:

  • שיעור הפשיעה בקרב המסתננים בעבירות מין ואלימות נמצא במגמת עלייה משמעותית מאז 2010 ועד היום, והם גבוהים במאות אחוזים משיעור הפשיעה בקרב האוכלוסייה הכללית.
  • בשנת 2017, שיעור השתתפותם של מסתננים מאריתריאה וסודן בעבירות שוד היה גדול פי 6.5 מאזרחי ישראל, ופי 8.6 מאזרחים זרים אחרים.
  • בעבירות תקיפה לשם גניבה, מסתננים מאריתריאה וסודן פשעו ב-2017 פי 25 מאזרחי ישראל, ופי 16.6 משאר הזרים בישראל.
  • בעבירות מין בכלל שיעור הפשיעה בקרב מסתננים היה גבוה פי 4 משיעורם באוכלוסייה הכללית. בפרט, בעבירות אינוס בכוח או באיומים שיעור השתתפותם היה גדול פי 4 מאזרחי ישראל, ופי 6.3 מזרים אחרים.

 

עבירות כגון אלו הן בעלות השפעה חמורה על תחושת הביטחון האישי על האוכלוסייה, בניגוד לעבירות דוגמת עבירות צווארון לבן, עבירות מס וכד'. בנוסף למובהקות הסטטיסטית, חשוב להוסיף כי במקרים מסוימים מדובר בעבירות חמורות במיוחד שהחברה הישראלית לא רגילה להן, כגון תקיפה ואונס של קשישה, ילדה בת שמונה ונכה בבתיהן ועוד. לכן, יש בעבירות אלו כדי לייצר אווירת טרור, הרבה מעבר למספר הסטטיסטי, בוודאי על תושבים החיים בשכונות עם ריכוז גבוה של מסתננים, כגון דרום תל אביב.

עוד עולה מן הדוח כי המסתננים פושעים גם הרבה יותר משיעורם באוכלוסיית הזרים, שבדומה למסתננים מורכבת ברובה מאוכלוסייה צעירה של עובדים זרים, תיירים לא חוקיים ומבקשי מקלט (לדוגמה מאוקראינה ומגאורגיה).

לקריאת הדוח המלא

 

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *