חשיפה מיוחדת של המרכז למדיניות הגירה ישראלית: מאות מיליוני שקלים על חשבון הציבור למימון הוצאות הרחקה של זרים לא חוקיים

נתונים של רשות האוכלוסין וההגירה שהגיעו לידי המרכז למדיניות הגירה ישראלית בעקבות בקשת חופש מידע חושפים כי בשנים האחרונות מדינת ישראל מימנה את הוצאות ההרחקה של זרים לא חוקיים בעלות מצטברת של מאות מיליוני שקלים

למרות חוקי המדינה הקובעים כי ניתן לקבוע הוצאות ההרחקה משוהים בלתי-חוקיים, תחקיר של המרכז העלה כי לאורך השנים לא הוקם מנגנון לגביית ההוצאות או דרך כדי להסדיר את הנהלים. בחישוב פשוט, ב-20 שנים האחרונות הציבור הישראלי שילם מכיסו עלויות הרחקה בסך של למעלה ממיליארד ₪.

מדינת ישראל מייצרת מצב בו אין שום חסם נורמטיבי שימנע ממהגרים זרים לצאת ממדינת ישראל עם תום תקופת האשרה שלהם, ובמקביל מעודדת מסתננים אחרים להגיע לשטחה: שוהים לא חוקיים במדינת ישראל לא נענשים בשום צורה (שהייה בישראל בניגוד לחוק היא עבירה פלילית שעונש מאסר בצדה), ויותר מזה – את כרטיס החזרה הביתה מממנים אזרחי ישראל.

במסגרת פעילויותיו של המרכז למדיניות הגירה ישראלית לקידום מדיניות הגירה אחראית למען מדינת ישראל – המרכז קורא למשרד הפנים להקים מנגנון גביה ולהתחיל לאכוף במיידית את חוקי המדינה, כולל דין פלילי במידת הצורך, זאת על מנת לייצר הרתעה בקרב העובדים הזרים הלא-חוקיים.

לכתבה – לחצו כאן.

למסמך המלא – לחצו כאן.